V torek, 19. marca 2019, je na šoli potekala mednarodna video konferenca z Osnovno šolo Severin na Kupi iz sosednje Hrvaške. Projekta Kolpa, reka, ki povezuje so se udeležili tudi naši učenci pod mentorstvom učiteljic Manje Matić, Janje Boljar in Barbare Stuhne Vuk. Pripravili so pestre prispevke: predstavitev naše šole in slovenskega šolskega sistema, pesem o Kolpi ter prevod le te v tri tuje jezike – angleščino, nemščino ter hrvaščino, video predstavitev, ki so jo pripravili učenci osmega razreda, ki obiskujejo nemščino, in še veliko več. Tudi naši sogovorniki so pripravili zanimiv program.

Video konferenca je potekala dobro uro in ugotovili smo, da imamo poleg reke Kolpe, ki nas povezuje, še veliko skupnega – ustvarjalne in uspešne učence. Zagotovo bomo še sodelovali skupaj.

Video: https://www.dropbox.com/s/0d2o05ej1xxt05t/OS%20Vinica%208.%20klasse.mp4?dl=0

KOLPA

Obožujem Kolpo, ko žubori.
Obožujem Kolpo, ko poledeni.
Obožujem Kolpo, ko naraste.
Obožujem Kolpo, kjer srce zapoje mi.

Kjer gledam, kako mi tiho šepeta,
čisto potiho in milo.
Med gaganjem prikupnih račk,
oh, to je res pravo darilo.

Kolpa, povej mi kaj na glas!
Povej, kar, da slišim te!
Srce dobiš od vseh nas,
res hvala za tvoj čas.

Si meja, ki združuje,
si meja, ki me navdihuje.
Pravi glas, za vse nas,
ki te vzljubimo na glas.

Ana Kolbezen, 7. R