V teden prostovoljstva, ki je potekal od 19. do 23. marca 2018, smo se vključili tudi mi. Namenjen je ozaveščanju in spodbujanju mladih za prostovoljno delo. Dijakinjam Srednje šole Črnomelj in našim nekdanjim učenkam Lauri S., Anji V. in Maši V. smo omogočili sodelovanje v skupini podaljšanega bivanja. Učencem so pomagale pri pisanju domačih nalog, se z njimi igrale in ustvarjale po kotičkih, risale. Pri urah PB, ki so potekale na šolskem igrišču, so učence spretno animirale in pritegnile k različnim skupinskim in rajalnim igram. Lepo je bilo tudi opažati, da so se na šoli povezale tudi z ostalimi, predvsem starejšimi učenci, in jim svetovale glede vpisa v srednjo šolo ter predstavile svoje izkušnje.

Dogodek je bil del vseslovenske prostovoljne akcije Dan za spremembe, ki jo je organizirala Slovenska filantropija, Združenje za promocijo prostovoljstva.