V petek, 31. januarja 2020, je v domu krajanov Vinica potekala prireditev ob krajevnem prazniku. Zbrane je nagovoril predsednik KS Vinica gospod Viktor Čadonič, ki je podelil priznanja zaslužnim krajanom. To so bili: gospa Ivanka Sajovic, skupina 2b ter gospod Silvo Frankovič. Slavnostni govornik na prireditvi je bil župan Občine Črnomelj gospod Andrej Kavšek.
Kulturni program sta povezovala devetošolca Neža Žalec in Jan Hudelja. V njem so nastopili mladi recitatorji Župančičevih verzov. Osmošolki Ana Kolbezen ter Klara Gašperič sta se predstavili kot vsestranski ustvarjalki ter solistki Glasbene šole Črnomelj. Ob bližajočem se Prešernovem dnevu so učenci izvedli dramatizacijo Zdravljice.
Prireditev je ob zvokih tamburic ter klarineta zaključila začetna tamburaška skupina KUD Oton Župančič Vinica.