Tradicionalno Bralna značka prične bralno sezono na dan zlatih knjig – 17. septembra. Prav na ta dan vsako leto slovenski prvošolci prejmejo darilno slikanico. V šolskem letu 2022/2023 so prejeli knjigo Ide Mlakar Črnič Kako sta Bibi in Gusti prezvijačila hrib, s katero so skupaj s starši ter sorodniki povabljeni k skupnemu branju.

Tokratna hudomušna in zabavna zgodba pripoveduje o dveh pujsih, ki sta prezvijačila hrib s svojim zanimivim odpujslanstvom. Prvošolci so danes, 19. septembra,  v šolski knjižnici prisluhnili zgodbi, si vmes sezuli copate ter pretegnili prste in se nasmejali Bibijevi in Gustijevi prigodi.

Dragi šolarji in odrasli, čas preživet pred dobro knjigo (ali drugim bralnim čtivom) je čas za vas, za sprostitev in notranjo rast. Če pa je ta preživet v družbi otrok, ima še toliko večji pomen. Zato si utrgajte trenutek časa in ga posvetite (skupnemu) branju. Saj veste, zgledi vlečejo.

zapisala Barbara Stuhne Vuk