V sklopu Tednov vseživljenjskega učenja so šestošolci na razredni uri v ponedeljek, 5. oktobra 2020, ustvarjali v okviru medgeneracijskega projekta. Pošta Slovenije meni, da obdobje epidemije pušča poseben pečat in veliko ljudi potiska v osamljenost. Povabili so šolarje, da napišejo oz. narišejo starostnikom pozdrave, ki bodo razveselili varovance domov.
Učenci so z veliko idejami in srčno pristopili k ustvarjalnemu izzivu. Lepo je bilo opazovati njihov trud in odnos do pisem, ki so jih ustvarjali za neznane ljudi. Želimo si, da bi jesenska aktivnost Pošte Slovenija obrodila sadove in polepšala kakšen trenutek tistemu, ki to potrebuje. Mi smo v projektu z veseljem in optimizmom sodelovali.

Tudi sedmošolci so z veseljem pisali upokojencem, ki stanujejo v domovih za starejše občane. Pisali so poezijo, rap pesmi, pošiljali pozdrave in lepe ter vzpodbudne želje/misli. Skupaj z učiteljico si želijo, da jim polepšajo dan/teden/mesec in jih napolnijo s pozitivno energijo.