V sredo, 8. maja 2019, smo z učenci 7., 8. in 9. razreda preživeli šolsko uro z mladinsko pisateljico Janjo Vidmar. Obiskala nas je v okviru projekta Povabimo besedo, ki ga izvaja Društvo slovenskih pisateljev.
Priprave na dogodek so potekale kreativno. Povezali smo umetnostno besedo avtorice s koraki bralnih strategij. Nastala je razstava izdelkov, sedmošolec Jure Balkovec se je preizkusil v vlogi spraševalca v intervjuju, sedmošolka Ana Kolbezen je koordinirala okroglo mizo o branju, v kateri so poleg gostje sodelovali tudi Jan Hudelja, Klara Mravinec, Nik Rogina in Nika Kobetič.
Prijetna izkušnja, ki si jo bomo zapomnili tudi po tem, da je ravno v teh dneh izšla pisateljičina nova knjiga Zalo sreča pamet.