V petek, 6. 10. 2017, smo z učenci od 1. do 4. razreda obiskali Osnovno šolo Brihtna glava na Radovici. Tam sta nas pričakala gospod ravnatelj in tovarišica učiteljica. Posedli smo se v stare šolske klopi in izkusili strogo tovarišico učiteljico, ki nam je predstavila stare običaje, belokranjsko pisanico, narodno nošo, zapeli pa smo tudi nekaj starih belokranjskih pesmi. Na zemljevidu smo poiskali Slovenijo, izračunali nekaj računov in se pogovarjali o prehrani nekoč. Spomnili smo se tudi našega velikega pesnika Otona Župančiča. Učenci so se tovarišice učiteljice sprva malček bali, potem pa so se sprostili in pri pouku uživali. Seveda pa so se strogo držali dogovorjenih pravil vedenja v šoli.