Naši petošolci že od začetka šolskega leta marljivo berejo knjige v sklopu projekta Naša mala knjižnica. Na začetku smo brali skupaj v razredu pred pričetkom pouka, v času šole na daljavo pa smo seveda pridno brali tudi na video srečanjih. Skupaj z razredničarko Mihaelo ter knjižničarko Barbaro so prebrali že tri knjige od šestih ter pridno reševali naloge v Ustvarjalniku. V petek, 26. februarja 2021, pa smo prejeli – ne boste verjeli – pismo presenečanja, ki je prispelo s Finske!

Zanimivo pismo sta napisala avtorja knjige Tine in Bine detektiva: primer Prepolovilec. Učenci so se preizkusili v branju tega nam nepoznanega jezika in se pri tem zabavali ter nasmejali. Seveda smo nato prebrali še prevod v slovenski jezik. Ker pa so naši petošolci zelo ustvarjalni, so tudi sami napisali malce drugačna pisma.

Brati je zabavno!

knjižničarka in razredničarka