Tokratno prireditev ob dnevu državnosti smo v petek, 23. junija 2023, izpeljali v sodelovanju z mladinsko folklorno skupino KUD Oton Župančič Vinica. V njej plešejo naši učenci od 6. do 9. razreda. Nastopili so s koreografijo V vrtincu sreče, katere avtor je Sašo Žepuhar, avtor glasbene priredbe Simon Simčič ter oblikovalka kostumske podobe Željka Karin BiličićKoreografija je bila na regijskem srečanju otroških folklornih skupin nagrajena s srebrnim priznanjem.

Na prireditvi je nastopilo zelo veliko učencev s plesnimi, pevskimi, recitatorskimi in igralskimi točkami, na katere so jih pripravile njihove učiteljice ali pa so bili učenci tako ustvarjalni, da so postali kar soavtorji posameznih točk.

Instrumentalno so program popestrili naši učenci, ki obiskujejo Glasbeno šolo Črnomelj:

–         Ana Gašperič na violini, mentorica prof. Tina Vrščaj;
–         Zala Žalec na violini, mentorica prof. Tina Vrščaj;
–         Manca Pipan na violončelu, mentorica prof. Jerina Lokmer;
–         Mia Flajnik na kitari, mentor prof. Tvrtko Sarić.

Ravnateljica šole gospa Ines Žlogar je z razredničarkami uspešnim in prizadevnim učencem od 1. do 8. razreda podelila pohvale in nagovorila vse učence šole ob začetku brezskrbnih počitnic.

Na težko pričakovane in zaslužene počitnice pa smo veselo in razigrano kar odplesali.