V petek, 22. 12. 2017, smo imeli proslavo ob dnevu samostojnosti in enotnosti. Učenci so z učitelji pripravili kulturni program, v katerem so se predstavili mladinski in otroški pevski zbor, recitatorji in člani dramskega krožka z igricami Živa hiša učenosti, Beli kamen in Ptičji dedek Mraz. V prijetnem vzdušju smo zaključili koledarsko leto in si zaželeli vse dobro v novem letu.

Za tem pa smo se učenci 5. – 9. r z učitelji spremljevalci odpravili še v športno dvorano Srednje šole Črnomelj, kjer smo si ogledali plesno predstavo Junaki z odpada, ki so jo odplesali plesalci Plesnega centra Novo mesto. Po predstavi smo se polni energije in navdušenja vrnili nazaj v šolo in se podali počitnicam in novemu letu naproti.

Starešinič Andreja, Matić Manja