Šolsko leto smo na OŠ Vinica zaključili s prireditvijo  ob dnevu državnosti in zaključku šolskega leta. V bogatem kulturnem programu, ki so ga oblikovali nadarjeni učenci naše šole pod mentorstvom učiteljice Robertine Ladika Migalič, so se predstavili učenci iz prav vseh razredov naše šole. V njem smo skozi recitacije, pesmi, ples, zvoke tamburice, violine, klarineta in kitare obudili lepe spomine na iztekajoče se šolsko leto.

Zaključni dan je tako postal prav poseben dan. Vito, Neža in Ana, ki so spretno povezovali šolsko prireditev, so nas najprej popeljali v preteklost, na dan pred 26-imi leti, ko je Slovenija formalno postala neodvisna. V nadaljevanju programa so nas, spominjajoč se lepot naše domovine, naših pesnikov in pisateljev ter številnih letošnjih dogodkov in prireditev, ekskurzij, šol v naravi, naravoslovnih in tehniških dni, varno pripeljali v težko pričakovane počitnice. Le-te so si  učenci ob številnih priznanjih, pohvalah in knjižnih nagradah, ki jih je med prireditvijo podelila ravnateljica, več kot zaslužili. Ravnateljica je najuspešnejšim učencem in njihovim mentorjem čestitala za uspešno delo, vsem pa zaželela doživeto praznovanje dneva državnosti ter prijetne in predvsem varne počitnice z željo, da se 1. septembra 2017 veseli in nasmejani vrnemo v šolske klopi.

Mija Penca Vehovec