Svetovalno delo na šoli in v vrtcu opravlja diplomirana socialna delavka Tanja Matkovič.

Delo svetovalne službe vključuje pomoč in svetovanje otrokom, učencem, staršem, učiteljem in vzgojiteljem ob pojavu najrazličnejših težav. Svetovalna delavka sodeluje z ravnateljico šole pri načrtovanju in analizi vzgojno izobraževalnega dela ter z drugimi strokovnimi delavci šole in vrtca pri reševanju učno vzgojne problematike.

Delovna področja svetovalne delavke so:

• Vpis in sprejem otrok v vrtec in v šolo.
  • Spremljanje prilagajanja otrok na vrtec in šolo.
  • Koordinacija dela pri izbiri izbirnih predmetov.
  • Koordinacija dela pri poteku NPZ.
  • Pomoč strokovnim delavcem pri uvajanju in spremljavi novosti.
  • Izdelava pedagoških in statističnih poročil.
  • Reševanje socialne problematike.
  • Izvajanje svetovalnih storitev za učence s posebnimi potrebami, njihove starše in strokovne delavce.
  • Skrb za sodelovanje z zunanjimi ustanovami (razvojna ambulanta, posvetovalnica, zdravstvena služba, CSD…).
  • Koordinacija dela v strokovni skupini za delo z učenci s posebnimi potrebami in z nadarjenimi učenci.
  • Oblikovanje oddelkov podaljšanega bivanja.
  • Sodelovanje na ocenjevalnih in pedagoških konferencah ter strokovnih aktivih učiteljev.
  • Sodelovanje in koordinacija dela pri izvedbi različnih raziskav in projektov.

Svetovalna delavka je na šoli vsak dan od 7.30 do 14.30, skladno z urnikom, ki je izobešen na vratih.

Natančen opis nalog iz področja šolskega svetovalnega dela najdete znotraj spodnjega dokumenta.

program dela – svetovalno delo

program dela – poklicno