Svet javnega zavoda imenuje in razrešuje ravnatelja vrtca oziroma šole, sprejema program razvoja vrtca oziroma šole, letni delovni načrt in poročilo o njegovi uresničitvi, sprejme letno poročilo o samoevalvaciji šole oziroma vrtca, odloča o uvedbi nadstandardnih in drugih programov, obravnava poročila o vzgojni oziroma izobraževalni problematiki, odloča o pritožbah v zvezi s pravicami, obveznostmi in odgovornostmi delavcev iz delovnega razmerja, obravnava zadeve, ki mu jih predloži vzgojiteljski, učiteljski zbor, šolska inšpekcija, reprezentativni sindikat zaposlenih, svet staršev, skupnost učencev in opravlja druge naloge, določene z zakonom in aktom o ustanovitvi.

Svet šole bo v šolskem letu 2017/2018 zasedal najmanj 2-krat v šolskem letu v okviru rednih sej in sicer konec septembra ob postopkih sprejema LDN in poročila o realizaciji LDN za preteklo šolsko leto, na koncu poslovnega leta, predvidoma v zadnjem tednu meseca februarja ali v prvem tednu marca ob pregledu finančnega poslovanja zavoda ter zaradi podaje mnenja o delovni uspešnosti ravnateljice. Za sklice poskrbi predsednik sveta šole.

Svet šole ima štiriletni mandat, člani pa so v svet lahko izvoljeni največ dvakrat zaporedoma.

8. 1. 1. Člani Sveta OŠ Vinica za mandatno obdobje od 1. 3. 2017 do 28. 2. 2021:

Zap. št. Ime in priimek člana Status
1. Mihaela Romšek Lovrin Predstavnica strokovnih delavcev šole, predsednica