Tudi to šolsko leto naša šola sodeluje z ZIK-om Črnomelj pri projektu Tedni vseživljenjskega učenja. Dogodki in delavnice v ta namen se bodo izvedli znotraj projektnih tednov, in sicer od 6. 9. do 10. 10. 2021. Naši učenci se bodo v sredo, 15. 9., v Črnomlju  ravno tako udeležili Parade učenja kot osrednjega dogodka projekta.

Kot prva na šoli je dogodek na temo vseživljenjskega učenja (medgeneracijsko povezovanje) izvedla mentorica Ticijana Starešinič v 6. razredu. V sklopu razredne ure je svojim učencem govorila o tem, kako je bilo sedeti v šolskih klopeh pred pol stoletja, še v času Jugoslavije. Ker je bila tema zanimiva tudi za sedmošolce, jo je razredničarka povabila še k njihovi razredni uri.

koordinatorica projekta na šoli, Manja Matić

»Kaj vse je bilo v učilnici, kako so pričakali in pozdravili učitelja, kdaj so postali pionirji, kako so bili tega dne oblečeni, kakšne knjige, zvezke in torbe so učenci imeli, ali so pisali domačo nalogo,  kako so učitelji ocenjevali znanje učencev, kako in kje so malicali, kakšen je bil sprejem v mladinsko organizacijo, kako so se veselili končnega izleta in …

Vse to in še druge za tisti čas značilne stvari je učencem 6. razreda predstavila razredničarka. Prinesla je tudi svoje zvezke, knjige, šolske pripomočke, fotografijo maršala, rutico in kapico, spominsko knjigo in razredne fotografije.«

Zanimivost ali naključje: istega leta kot je razredničarka prestopila šolski prag, je prvi človek stopil na Luno.

mentorica, Ticijana Starešinič