Od 4. septembra do 9. oktobra 2020 potekajo že 25. Tedni vseživljenjskega učenja – vseslovenski projekt, ki ga organizira Andragoški center Slovenije in je na področju Bele krajine pod okriljem ZIKa Črnomelj. Letos smo se projektu priključili tudi učitelji in učenci OŠ Vinica. Razmišljali bomo o pomenu učenja skozi vse življenje in ozaveščali pomembnost zavedanja, da učenja ne predstavlja samo šola in domače naloge, ampak tudi pridobivanje znanj in veščin, ki nam koristijo prav vsak dan v najrazličnejših situacijah, tudi izven šolskega okolja.

Učitelji bomo z učenci do 9. oktobra pripravili različne dogodke, ki bodo tako ali drugače prežeti s tematiko vseživljenjskega učenja in o njih poročali na šolski spletni strani.

Nadarjeni učenki Klara Gašperič in Ana Kolbezen sta tako v sodelovanju z učiteljico slovenščine, Matejo Medvešek Rjavec, in učiteljico angleščine, Manjo Matić, že razmišljali in ustvarjali na to temo.

Koordinatorica projekta: Manja Matić