Danes (22. 3. 2022) so učenci osnovnih šol iz črnomaljske občine na srečanju preko Zoom-a debatirali v okviru Šolskega otroškega parlamenta. Tudi letos je bila tema Moja poklicna prihodnost. Poleg učencev in mentorjev sta se srečanja udeležila še regijska predstavnica Zveze prijateljev mladine, gospa Sonja Strgar in celo sam gospod župan, Andrej Kavšek, ki je prijazno pozdravil ter nagovoril mlade parlamentarce. Otroci so podali svoja mnenja o njihovi poklicni poti, poklicih prihodnosti, zaposlovanju v tujini ter vplivu Covida na vse prej našteto. Izbrani učenci naslednji teden potujejo v Novo mesto, kjer se bodo udeležili regijskega dela Otroškega parlamenta in debatirali na isto temo. Veliko poguma in dobrih idej vsem!

Mentorica: Manja Matić