V petek, 1. februarja 2019, je bila v Domu krajanov Vinica prireditev ob prazniku Krajevne skupnosti Vinica. Na njej so sodelovali učenci viniške šole ter “začetna” tamburaška skupina KUD Oton Župančič Vinica, ki deluje kot podmladek tamburaške sekcije. Zbrane je nagovoril predsednik KS Vinica gospod Viktor Čadonič. Slavnostni govornik je bil župan Občine Črnomelj gospod Andrej Kavšek. Ob tej priložnosti so podelili priznanja za leto 2018, in sicer gospe Nataši Hudelja, gospodu Jožetu Miheliču ter gospe Željki Karin Biličič.

Kulturni program je povezovala osmošolka Neža Žalec. V njem so nastopili učenci z recitacijami, z ugankami, s prebiranjem lastnih spisov o domačem kraju ter z zanimivim razmišljanjem, kako bo, ko bodo sami odrasli in prevzeli vlogo predsednika krajevne skupnosti. Otroški in mladinski pevski zbor je ubrano zapel pod mentorstvom učiteljice Tamare Žnidaršič. Ob bližajočem se kulturnem prazniku so osmošolci izvedli dramsko interpretacijo Prešernovega Povodnega moža.