Kako obogatiti pouk in ga narediti še bolj zanimivega kot običajno? Povabiti seveda zanimive goste v naše šolske prostore!

V torek, 22. 2. 2022, so sedmošolci preživeli vsebinsko bogato dopoldne. Prvi dve šolski uri so učenci preživeli s knjižničarko Jožico Žunič iz Splošne knjižnice Črnomelj. Posvetili smo se slovenskemu projektu, namenjenemu promociji branja kvalitetne slovenske mladinske literature  – Rastem s knjigo. V tem šolskem letu je bila izbrana knjiga Vinka Möderndorferja Jaz sem Andrej. Odlična knjiga za vse najstnike, ki se zagotovo srečujejo s tegobami in izzivi najstništva.

V drugem delo pa je gospa Tanja Podržaj, prav tako iz knjižnice Črnomelj, vodila nadvse zanimiv in bogat pogovor s prevajalcem in pisateljem Jakobom J. Kendo. Zabaven sogovornik je predstavil, kako poteka trenje prevajalskih oreščkov, s čim se srečujejo pisci in ustvarjalci leposlovja ter kako pomembno je branje.

Hvala gostom za zanimivo dopoldne. Nam je bilo lepo!

»Kdor bere, živi.

Kdor veliko bere, živi veliko življenje.

Živite čim večjega!«

J. J. Kenda