Dragi otroci, spoštovani starši. Ta dan – 2. april, praznujemo mednarodni dan knjig za otroke, ki pa so namenjene nam vsem, tako otrokom kot odraslim.

Starši, se še spomnite svoje najljubše knjige, ob kateri ste našli svoj kotiček miru in domišljije, ki je ni bilo moč prekiniti z nobenim zvokom? Knjige, ob kateri ste se počutili srečne?

Letošnji 2. april bomo praznovali rahlo drugače, pa vendar enako. Vzemite v roke knjigo. Pobrskajte po policah in zagotovo se kaj najde – mogoče kaj, kar že dolgo čaka na vašo toplo dlan. Udobno se namestite v naslanjač ali kateri drug kotiček svojega doma, obkrožite se s svojimi najbližjimi in berite. Čeprav niso najbolj prijazni časi, jih lahko sami olepšamo, naredimo prijazne in tople.

Letošnji sponzor 2. aprila je Slovenska sekcija IBBY. Poslanico z naslovom Lakota po besedah je napisal Peter Svetina.

V želji, da bi vas malo razveselili, sem pripravila pravljico Svetleče pero ali Vse bo spet dobro! avtorice Heidemarie Brosche.

VČASIH JE DOVOLJ LE PERESNO LAHEK SUNEK – IN ŽE JE SVET VIDETI POVSEM DRUGAČEN!

Vse dobro!