Dež pada, lije. Devetošolci se pripravljamo za nastop. V šolski knjižnici tečejo zadnje priprave.

Dekleta si urejamo krila, predpasnike, trakove, fantje pa pasove in rutice. Na prsa si moramo pripeti le še zelenje. Košare z brezovimi vejicami nas čakajo in koš za Jureta je tudi pripravljen. Zaskrbljeno pogledujemo skozi okno. Zunaj lije. Odločitev pade. S petimi plesi, ki smo se jih naučili pod mentorstvom gospe Marije Starešinič, se bomo sošolcem, staršem, učiteljem in krajanom predstavili v šolski telovadnici namesto na trgu.
Obiskovalcev je veliko. Prepričani smo vase, zato nastopimo suvereno. Bravo. Uspelo je. Pred nami je danes še dolga pot. Trdno sklenemo, da nam dež ne bo ovira, saj želimo pomlad zanesti v sleherno vas v KS Vinica in Sinji Vrh ter krajanom zaželeti srečo in zdravje.