V četrtek, 5. 5. 2016, smo imeli v Črnomlju na ŠRC-Loka belokranjsko posamično prvenstvo v atletiki. Udeležilo se ga je 12 učencev OŠ Vinica. Imeli smo tri zmagovalce, vse tri pri skoku v višino. Žiga Frankovič iz 9. razreda je zmagal pri starejših dečkih s preskočenimi 155 cm. Uspeh sta dopolnila z 2. mestom Žiga Mravinec in Jan Stegne s 3. mestom iz 8. razreda. Pri mlajših dečkih je bil Žan Mravinec iz 6. razreda prvi s preskočenimi 125 cm. Klemen Peršič je dopolnil uspeh s 3. in Gal Kavšek s 4. mestom. Oba učenca obiskujeta 5. razred. Pri mlajših deklicah so vse tri učenke 7. razreda, ki so nastopile, osvojile prva tri mesta. Zmagala je Ajša Kavšek s preskočenimi 130 cm, druga je bila Patricija Selakovič in tretja Nika Mravinec. Ines Šneler iz 9. razreda je prav tako pri skoku v višino osvojila 2. mesto med starejšomi deklicami.Tinka Grabrijan iz 9. razreda je v teku na 60 m osvojila 5. mesto. Jurij Brozovič iz 9. razreda v najdaljši disciplini na 1000 m pa 6. mesto. Ženska štafeta 4×100 m v postavi Ajša Kavšek, Ines Šneler, Patricija Selakovič in Tinka Grabrijan je s časom 60.62 sek osvojila 4. mesto in postavila nov šolski rekord. Moška štafeta v postavi Jurij Brozovič, Jan Stegne, Žiga Mravinec in Žiga Frankovič je osvojila 7. mesto. Čestitke za lepe rezultate in veliko uspeha na področnem tekmovanju v Novem mestu, ki bo v sredo, 25. 5. 2016.