V torek, 25. oktobra, je bilo na OŠ Loka v Črnomlju občinsko posamično prvenstvo v badmintonu, ki se ga je udeležila tudi OŠ Vinica. Tekmovalo je okrog 40 učencev v štirih kategorijah. Najboljši rezultat iz OŠ Vinica je pri mlajših dečkih dosegel s 1. mestom Vito Stegne in postal občinski prvak. V isti kategoriji sta uspeh dopolnila Žan Mravinec z drugim in Vid Hudak s tretjim mestom. Vsi trije učenci obiskujejo 7. razred. Učenke 5. razreda Ana Kolbezen, Nika Kobetič in Tadeja Hudelja so se prvič udeležile šolskega športnega tekmovanja in si nabirale izkušnje za naslednja leta pri mlajših učenkah. Pri starejših učenkah je Nika Mravinec iz 8. razreda osvojila 2. mesto, v isti kategoriji in iz istega razreda pa Ajša Kavšek 3. mesto. Laura Kobetič je bila šesta in Urška Hudak sedma, med starejšimi učenci pa Jože Žunič četrti in Žiga Mravinec sedmi. Učenci se že pripravljajo za področno tekmovanje, ki bo takoj po jesenskih počitnicah v sredo, 9. 11. 2016, v Mirni.