Vsako leto 17. septembra obeležujemo dan zlatih knjig. Ravno na ta dan se je rodil pomemben slovenski pisatelj France Bevk, ki je dejal, da je »dobra knjiga – zlata knjiga«. Zato so tudi letošnje šolsko leto pri društvu Bralna značka Slovenije s pomočjo Javne agencije za knjige ter sponzorjem Hofer prav vsakemu prvošolcu podarili knjigo, da bo lahko doma skupaj s starši  negoval zavedanje, kako zelo pomembno je branje.

Tudi naši prvošolci so obiskali šolsko knjižnico in se dodobra nasmejali zabavni zgodbi Slavka Pregla Smejalnik in cvililna zavora. Vsak je svoj izvod odnesel domov.

Današnji dan pa je tudi začetek bralne sezone, ki bo letos zelo slovesen, saj Bralna značka praznuje častitljivih 60 let.

»Kdor se branju posveča, se iz dneva v dan veča. » (Lao Tse)