Ob praznovanju 75. obletnice ustanovitve Osvobodilne fronte je Združenje borcev za vrednote NOB Novo mesto razpisalo literarni in likovni natečaj v štirih starostnih kategorijah. Iz naše šole je pet učencev sodelovalo na literarnem natečaju v drugi starostni skupini ( od 13. do 18. leta).

Učenci so oblikovali pesmi in kratko prozo na temo vrednot:  svoboda, enakopravnost, socialna pravičnost, samospoštovanje, človeško dostojanstvo, ljubezen do domovine in jezika.

Jože Žunič iz 8. razreda – Junaki našega časa in Lucija Fortun iz 7. razreda – Nikoli več vojne sta ustvarila prozni besedili. V pisanju pesmi pa so se preizkušale učenki 9. razreda Džina Fortun – Kakšna naj bo moja domovina in Ines Šneler – Slovenija, moja domovina ter  Kristina Metež iz 7. razreda, ki je napisala pesem – Nikoli več vojne.

Praznovanje dneva upora proti okupatorju je bilo v sredo, 27. aprila, na Bazi 20. Slavnostni govornik na prireditvi je bil zgodovinar Jože Pirjavec.  Ob tej priliki so podelili tudi priznanja nagrajencem likovnega in literarnega natečaja, na katerem je sodelovalo sedem šol z Dolenjske in Bele krajine. Med nagrajenci je bila tudi Kristina Metež, ki je v kulturnem programu svojo pesem, Nikoli več vojne, tudi prebrala.

IMG_20160427_124403p

IMG_20160427_124447