V petek, 24. 6. 2016, so imeli učenci prvega, drugega in tretjega razreda ter otroci najstarejše skupine iz vrtca prav poseben dan. Obiskala nas je namreč ga. Brigita Leban iz Gledališča Bičikleta in nam odigrala lutkovno predstavo z naslovom Mehurčki. Na izviren, domiseln in doživet način je otrokom približala deset Župančičevih otroških pesmic. Otroci in učenci so z zanimanjem in zbrano spremljali predstavo ter ob tem uživali. Našega rojaka Otona Župančiča so spoznali na malo drugačen način.

Šolarji so imeli tako pester in kulturno bogat zadnji dan pouka, saj je predstavi sledila še proslava ob državnem prazniku s slovesno podelitvijo pohval, priznanj in knjižnih nagrad najuspešnejšim učencem naše šole.

Pohvala izvajalki lutkovne igrice, prisrčna zahvala pa velja dedičem avtorskih pravic Župančičevih pesmi, ki so nam omogočili in podarili brezplačni ogled predstave.