Učenci osmega in devetega razreda so v sklopu Mednarodnega meseca šolskih knjižnic v začetku oktobra ustvarjali knjižne kazalke za (med)narodno izmenjavo z učenci ene izmed slovenskih šol ter eno šolo iz tujine. Ker seveda niso vedeli komu in kam so kazalke namenjene, so se bili primorani še bolj potruditi. Vključili so različne misli o branju in knjigah. Kazalke so v mesecu novembru odpotovale v osnovno šolo Koroška Bela Jesenice ter na Portugalsko v kraj Fajões.

Ob tej priložnosti sta osmošolki Sara in Barbara pripravili predstavitveno pismo o Sloveniji, Beli krajini ter seveda domači Vinici in naši osnovni šoli. Upamo, da jim bodo izdelane kazalke všeč ter da jim bo branje še bolj v zabavo.

zapisala Barbara Stuhne Vuk