Bliža se konec šolskega leta in s tem tudi zadnje prijetno druženje nas bralcev v projektu Medgeneracijsko branje. V četrtek, 3. junija 2021, smo se srečali »na ZOOM-u« ter izmenjali dobre življenjske modrosti in nasvete, ki smo jih prebrali v odlični knjigi večkrat nagrajene avtorice Erin Entrada Kelly Pozdravljeno, vesolje.

Za to delo je bila nagrajena z medaljo Johna Newberryja s strani Ameriškega združenja za knjižnične storitve za otroke in res se jo splačala prebrati.

»Žlahtni junaki in spretno prepletena zgodba bodo všeč vsem, ki so se kdaj počutili nekoliko izgubljene v vesolju. V tej knjigi bo vsak bralec našel nekaj zase – humor, samopodobo, medgeneracijske odnose … in bistro usoden konec.« (School Library Journal).

»Svet je videti drugačen skozi na novo odprte oči, Virgilio.

To je trik časa. Kar verjameš danes, morda jutri ne boš verjel.

Stvari se spreminjajo, ko ne gledaš. Potem pa odpreš oči in vidiš …«

(E. E. Kelly, Pozdravljeno vesolje, str. 317)

Bliža se poletni čas in na domačih policah nas že čakajo nove knjige za tople poletne dni. 🙂

zapisala Barbara Stuhne Vuk