V sredo, 12. aprila 2023, so se učenci mladinskega pevskega zbora OŠ Vinica  udeležili srečanja mladinskih pevskih zborov Bele krajine – MLADOST JE PESEM, ki je potekalo v Kulturnem domu Črnomelj, v organizaciji Območne izpostave JSKD Črnomelj. Strokovna spremljevalka srečanja je bila Tatjana Mihelčič Gregorčič.

Pevski zbor se je predstavil z izborom treh pesmi (Mama, Pričakovanje ter Čuk se je oženil) in s svojim nastopom, glede na odziv publike v dvorani in strokovne spremljevalke, uspešno zastopal našo šolo.  Zadnjo pesem, Čuk se je oženil, je popestrila naša učenka šole, violinistka Ana Gašperič, katero je za nastop pripravila prof. Tina Vrščaj. Na klavirju nas je  pri vseh pesmih spremljal pianist Andrej Kunič.

Zahvala gre tudi spremljevalcema Moniki Žalec in Zoranu Šuteju za njuno pomoč pri vodenju učencev na srečanju.