V torek, 20. februarja, smo uspešno zaključili projekt Medgeneracijsko branje ob literarnih delih, ki so namenjene najstnikom in odraslim. V šolskem letu 2017/2018 je k branju pristopilo 16 udeležencev, in sicer: 7 učencev, 5 staršev in 4 zaposleni na šoli. Srečanja smo imeli enkrat mesečno – ob torkih ob 17. uri. Knjige nam je posredovalo Društvo Bralna značka Slovenije. Prebrali smo knjige:

Damijan Šinigoj: Iskanje Eve,

Janja Vidmar: Pink,

Saša Vegri: Naročje kamenčkov.

Preizkušali smo se  v branju proze in poezije. Na  srečanjih smo se pogovarjali o prebrani knjigi. V vsebini smo poiskali tiste dele, ki so še posebej pritegnili našo pozornost v pozitivni ali negativni smeri. V začetku smo bili precej zadržani, na vsakem naslednjem srečanju pa bolj zgovorni, sproščeni, odprti in kritični.

Udeleženci projekta so vse tri knjige dobili v trajno last. Hvala Društvu Bralna značka Slovenije za podarjene knjige.