V torek, 10. 3. 2015, so učenci 4. in 8. razreda s štirimi učiteljicami odpotovali v Črnomelj na ogled kino predstave v Kulturnem domu. Naša šola je tako sodelovala v Nacionalnem filmsko-vzgojnem programu v Art kino mreži Slovenije pod vodstvom koordinatorke za dolenjsko in zasavsko regijo Marine Katalenić.

Gospodična Marina je učence pred ogledom filma vpeljala v svet kinematografije, jim na kratko predstavila vsebino filma, nato pa jih prepustila filmskemu platnu. Učenci so gledali norveški film Vratar Liverpoola – inteligentno najstniško komedijo, ki pogoste teme mladinskih filmov – ljubezen, čudni starši, odnosi v šoli, … – nadgrajuje s svežim pristopom, posrečenimi liki, dobro igro in namišljenim humorjem. Po končanem filmu pa jih je skozi pogovor spretno vodila preko omenjenih tem v filmu – iskrenost/neiskrenost v odnosih, strah in pogum, nogomet in nadlegovanje ter izkoriščanje v šolskih odnosih. Dvorano smo tako zapustili zadovoljni in polni novih vtisov.
Hvala Zik-u Črnomelj in gospodični Marini Katalenić za prijazen sprejem, ogled zanimivega filma in doživet pogovor.

IMG 5622aIMG 5624bIMG 5631cIMG 5632dIMG 5633eIMG 5644f