Šolsko leto se počasi izteka in naši učenci žanjejo sadove svojega dela in truda. V šolski telovadnici je potekala podelitev priznanj vztrajnim bralcem in obiskal nas je poseben gost. Ideja je tlela že od začetka šolskega leta, da bi med nas povabili nekoga domačega. In prišel je bivši učenec naše šole, uspešen glasbenik ter ljubitelj branja in dobre poezije – Gašper Mihelič (iz glasbene skupine 2B), brat Primož je na žalost obležal in ostal doma. Skozi zanimiv pogovor ga je več kot uspešno vodila učenka Lana, Gašper pa je bil odličen sogovornik, ki nas je s svojimi skladbami do dobra zbudil. Ura je bila prekratka za zanimiv pogovor, vso odlično glasbo ter Župančičevo poezijo, v kateri išče navdih. Pri zaključni pesmi  Pastirče mlado so se Gašperju na odru pridružili mladi tamburaški upi iz Vinice.

Vsekakor se branje obrestuje in je koristno – tudi pri ustvarjanju glasbe in pisanju pesmi.