V petek, 1. marca in v sredo, 6. marca 2019, so nas Župančičevi verzi pri pouku slovenščine v 9. razredu vodili iz učilnice v njegovo rojstno hišo. Ob tej priložnosti smo osvojeno znanje nadgradili z ogledom stalne zbirke in izvedli pogovor z domačinom gospodom Mirkom Miheličem, ki je z devetošolci delil svoje spomine, ki jih ima na velikega pesnika. Ti segajo v leto 1938, ko je družino Miheličevih obiskal Oton Župančič. Tako so ga navdušile krosna  (statve) v kotu, da je to pozneje napisal v črtici z naslovom Krosna. Gospod Mirko Mihelič je kljub občudovanja vredni starosti z nami delil Župančičeve verze in doživetja na čas, ko je sam obiskoval osnovno šolo v Vinici. Pripovedovanje je bilo zelo poučno in vzgojno hkrati. Še posebej se nas je dotaknila izjava: “Prikrajšan bi bil, če ne bi poznal Župančičevih verzov.” Viniški devetošolci jih bodo zagotovo nesli s seboj.