V ponedeljek, 14. 10. 2019, so se sedmošolci skupaj s knjižničarko odpravili v Splošno knjižnico Črnomelj v okviru projekta Rastem s knjigo, ki na viniški osnovni šoli poteka že več let. Namen projekta je spodbujati mlade k branju kvalitetne mladinske literature domačih avtorjev. V letošnjem letu so učenci v dar dobili knjigo pisateljice Janje Vidmar Elvis Škorc, genialni štor. Po prijaznem sprejemu knjižničarke Jožice so učenci izvedeli več o projektu, sami pisateljici ter si ogledali predstavitveni film. Sledilo je spoznavanje splošne knjižnice, njene zgodovine ter seveda postavitev knjižničnega gradiva. Ob koncu pa COBISS+? Veste kaj je to? Preživeli smo zelo prijeten čas v knjižnici in veselimo se branja podarjene knjige.