Učenci mladinskega pevskega zbora OŠ Vinica se bodo v torek, 13. 6. 2017, udeležili skupnega, množičnega petja ZBOROVSKI BUM 2017 na stadionu Ljudski vrt v Mariboru.

Izvedba kulturnega dogodka bo potekala v organizaciji Narodnega doma Maribor s soorganizatorji Zavoda RS za šolstvo, Mestne občine Maribor in Slovenskega narodnega gledališča. Dogodka se bo udeležilo okrog 5500 pevcev iz 182-ih osnovnih šol iz vse Slovenije. Petje otrok bo spremljal Simfonični orkester SNG Maribor, operni solisti SNG Maribor pod dirigentsko taktirko Simona Krečiča. Dogodek bo posnela RTV Slovenija, predvajanje posnetka bo na državni praznik, 25. 6. 2017, v popoldanskih urah na RTV SLO 1.

PROGRAM DOGODKA:

• 7.30 – prihod v šolo, učenci vzamejo šolsko malico;
  • 8.00 – odhod iz šolskega postajališča OŠ Vinica;
  • 12.00 – 13.00 – registracija zborov in premik na tribune po glasovih;
  • 13.00 – 14.30 – vaja (zbor, solisti, klavir);
  • 15.00 – 16.30 – generalka za RTV SLO (orkester, solisti in zbor);
  • 17.00 – 18.00KONCERT in neposreden prenos po radijih (Radio 1, Radio KP in Radio MB);
  • 18.00 – 19.00 – zbor pevcev in odhod na avtobus;
  • okrog 22.00 – prihod v Vinico.

Učenci naj imajo s seboj še dodatno malico (sendvič, energijsko tablico, vodo), pokrivalo (kapo) in kremo za sončenje.

Prosim, da se z vašim otrokom tudi vi pogovorite o kulturnem vedenju in upoštevanju navodil učiteljic. Učence bomo spremljale učiteljice Ticijana Starešinič, Sabina Povše in Robertina Ladika Migalič.

Lepo pozdravljeni.

Robertina Ladika Migalič