V petek, 13. 9. 2013, smo imeli tehniški in kulturni dan na Primorskem. Pot nas je preko Hrvaške vodila do Socerba, kjer smo si ogledali Tržaški zaliv in Sveto jamo ter spoznali značilnosti kraške jame in stika kraškega in flišnega površja. Potem smo si ogledali naše največje pristanišče Luko Koper. Po kratkem postanku za malico smo na bližnji školjčni sipini nabirali školjke, najpogumnejši pa so se okopali v morju. Kulturni dan smo nadaljevali v Trstu, kjer smo si ogledali protiletalska zaklonišča iz 2. sv. vojne Kleine Berlin, pomembnejše stavbe v mestu in delovanje nekaterih Slovencev na tržaškem. Za konec smo si na pomolu privoščili še sladoled. Lepo vreme in dobra volja sta zanimiv dan še polepšala.