V natečaju pod naslovom Snemimo roza modra očala: ustvarjajmo družbo enakih možnosti in priložnosti za fante in dekleta so na likovnem in literarnem področju sodelovali tudi naši učenci od 1. do 9. razreda. V petek, 15. marca 2019, je v Kulturnem domu Metlika potekala zaključna regijska prireditev natečaja Evropa v šoli, kamor so bili povabljeni tudi sodelujoči v natečaju.
Na prireditvi so zbrane nagovorili ter učencem podelili priznanja: zunanji minister dr. Miro Cerar, predsednica Zveze prijateljev mladine Darja Groznik ter regijska koordinatorica natečaja Vladimira Škof. V kulturnem programu sta nastopila tudi tretješolca Vita Kasun in Tilen Rogina pod mentorstvom Kristine MIhelič z recitacijo Borisa A. Novaka Ljubezenska za dečke in Ljubezenska za deklice.
Učenci, ki so se s svojimi likovnimi deli ali literarnimi prispevki uvrstili na državni nivo, bodo povabljeni na zaključno prireditev, ki bo potekala 10. maja 2019 v Ljubljani.
Likovni prispevki, ki so se uvrstili na državni nivo:
Vita Kasun: Čistilec,  mentorica Kristina Mihelič
Jaka Vlašič: Avtomehaničarka, mentorica Jasmina Strugar
Leona Ambrožič: Rada igram nogomet, mentorica Jasmina Strugar
Literarni prispevki, ki so se uvrstili na državni nivo:
Vita Vlahovič: Rada bi postala gasilka, mentorica Andreja Starešinič
Matevž Hudak: Strahopetci, mentorica Mihaela Romšek
Neža Žalec: Me mamina roka poboža drugače kot očetova?, mentorica Mateja Medvešek Rjavec