Tudi letos smo sodelovali v nagradnem natečaju »TRAJNOSTNA ENERGIJA 019: Naše sporočilo za lepši svet«, ki ga organizira družba Borzen, operater trga za elektriko. Cilj natečaja je ozaveščanje in spodbujanje otrok in mladostnikov k učinkovitejšemu ravnanju z energijo.

Izdelali smo tri grafite (dva pri tehniškem krožku in enega pri pouku gospodinjstva):

• Z ekipo Domišljavci smo grafit postavili na stopnišče. Njihovo sporočilo za lepši svet se glasi: »Varčuj z energijo, uporabi domišljijo.«
  • Grafit ekipe Supertehnikov krasi garderobo 3. triade in sporoča: «Varčevanje? To ni več vprašanje.«
  • Z ekipo Varuhi hrane smo ustvarili grafit s sporočilom :«Hrana ni odpadek.« in ga obesili v šolsko jedilnico.

Ekipa Varuhi hrane je zmagala in za svoj grafit »Hrana ni odpadek«  osvojila 1. mesto in denarno nagrado za izlet povezan s tematiko natečaja.

Mentorica: Marjetka Vesel